systemy wentylacyjne
od 1983
systemy wentylacyjne
od 1983

Centrale wentylacyjne

Centrale wentylacyjne

Centrale wentylacyjne produkowane w KMW Engineering od 1995 roku charakteryzują się samonośną konstrukcją, t.j. bez użycia dodatkowych profili obudowy. Panel samonośny z blachy o grubości 2 mm w wykonaniu standardowym, pozwala na dowolne modelowanie wymiarów i kształtów. Grubość ścianki obudowy również można dowolnie modyfikować. Tego typu konstrukcja umożliwia dopasowanie centrali praktycznie do każdego miejsca zabudowy bez szczególnych ograniczeń
wymiarowych.

W naszej ofercie dostępne są centrale wentylacyjne o przepływie powietrza poziomym lub pionowym, ale także o różnych przekrojach, np. ośmiokątnym (patrz Reichstag w Berlinie).

W tym samym standardzie wykonujemy „na wymiar” obudowy urządzeń technologicznych i obudowy dźwiękochłonne.

W ciągu ponad 20 lat produkcji centrale wentylacyjne podlegały wielu certyfikacjom i testom. 

Gama produkowanych typów obejmuje 19 standardowych wymiarów dla wydatków powietrza od 500 do 200 000 m3/h.

Bez problemu tworzymy również większe jednostki; wydajność największej centrali do uzdatniania powietrza przekroczyła 400 000 m3/h, a wydajność największych komór odzysku ciepła wyprodukowanych dla Volkswagen Poznań i BMW Dingolfing przekroczyła 1 200 000 m3/h.

Centrale wentylacyjne

Konstrukcje panelowe

Korzystając z rozwiązań, które stosujemy w centralach wentylacyjnych zaczęliśmy produkować konstrukcje panelowe. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych technologii szkieletowych nasza konstrukcja panelowa jest samonośna.

Każdy panel jest profilowaną belką przestrzenną o szczególnie dużej sztywności przy stosunkowo niewielkiej masie. Technologia ta stosowana jest w systemach wielkogabarytowych. Dzięki połączeniom śrubowym konstrukcja jest szczególnie odporna na odkształcenia.

Standardowa szerokość panelu wynosi 300, 600 lub 900 mm, a maksymalna długość 6 000 mm. Typowe elementy paneli są zbudowane z belek o grubości 70 mm lub 40 mm. Wszystkie wymiary można dostosować do indywidualnych wymagań obiektu.

Konstrukcje produkowane są w dwóch wersjach:

  • panele bez izolacji,
  • panele z wewnętrzną izolacją termiczną lub akustyczną.

Panele łączone są na stałe za pomocą śrub, mas uszczelniających lub poprzez lutospawanie, co zapewnia wysoką szczelność.

System ten jest idealnym rozwiązaniem do produkcji kanałów wentylacyjnych, komór dźwiękochłonnych, filtracyjnych oraz śluz powietrznych, kabin malarskich i suszarniczych.

Nie ma ograniczeń gabarytowych, gdyż nawet największą konstrukcję można dostarczyć w pojedynczych panelach i zmontować na miejscu.

Konstrukcje panelowe​

Śluzy powietrzne

Wykonujemy śluzy powietrzne stosując te same rozwiązania jak do produkcji central wentylacyjnych.

Śluzy powietrzne

Skip to content