systemy wentylacyjne
od 1983
systemy wentylacyjne
od 1983

Kanały


Niedługo po powstaniu firma KMW Engineering rozpoczęła produkcję kanałów zamkowych. Nasz pierwszy duży projekt Hotel Marriott (LIM Center) w Warszawie dał nam możliwość osiągnięcia jakości produkcji na poziomie obowiązującym w Europie Zachodniej. Pozwoliło nam to w krótkim czasie ugruntować  znaczącą pozycję na rynku kanałów wentylacyjnych w Niemczech. Firma KMW Engineering w dużym stopniu zaangażowała się w tworzenie wspólnego standardu produkcyjnego (zamiast wielu indywidualnych standardów przemysłowych, np. firm VW, Bosch, Mercedes itp.) na rynku niemieckim.

Firma KMW Engineering została także zaproszona do współtworzenia polskiego standardu, który jest jednym z najwyższych w Europie.

Zaczynając od prostokątnych kanałów zamkowych rozszerzyliśmy produkcję o kanały o przekroju okrągłym i kanały spawane.

Staliśmy się też najnowocześniejszym producentem wszelkiego rodzaju kanałów stalowych, od najprostszych po najbardziej zaawansowane kanały spawane badane promieniami rentgenowskimi pod kątem jakości wykonania spoin.

Po przejęciu NucAir Technologies zaczęliśmy produkować również nowy kształt przewodów spawanych, łączący zalety przewodów prostokątnych i okrągłych, o nazwie Squoval®.

Nie ma rzeczy niemożliwych. U nas znajdziesz odpowiednie kanały wentylacyjne spełniające wszystkie Twoje potrzeby. Jeśli nie widzisz odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami – realizujemy również indywidualne projekty.

Kanały zamkowe

Produkujemy kanały wentylacyjne prostokątne i okrągłe z następujących rodzajów blach:

  • ocynkowanej,
  • kwasoodpornej,
  • czarnej (blacha malowana metodą natryskową i proszkową, cynkowana ogniowo),
  • aluminium,
  • innych materiałów na zamówienie.

 

Wszystkie kanały są dostępne z izolacją wewnętrzną lub zewnętrzną z wełny mineralnej z różnymi płaszczami zewnętrznymi i np. blachą perforowaną wewnątrz.

Kanały wentylacyjne prostokątne

Kanały wentylacyjne okrągłe

Kanały spawane

W naszym najnowszym zakładzie produkujemy wszelkiego rodzaju przewody spawane, takie jak prostokątne, okrągłe i Squoval®, które stanowią połączenie wszystkich zalet kanałów okrągłych i prostokątnych. Formujemy je z blach o wymiarach do 2 000 x 6 000 mm.

Wszystkie kanały spawane występują pod wspólną nazwą Squoval®.

Dzięki naszym unikalnym maszynom, wyprodukowanym według naszej specyfikacji, jesteśmy w stanie wyprodukować przewody Squoval® (SQ5) o promieniu gięcia około 5 mm (przez co przypominają klasyczne kanały prostokątne) i stale zwiększając ten promień – możemy zrealizować projekty wymagające różnego promienia gięcia. Na koniec dochodzimy do kanałów SQR typu Squoval® (czyli przypominających klasyczne kanały okrągłe). Możliwy jest nawet przekrój kanałów, taki jak trójkąt, romb lub trapez.

Wychodzimy z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wykonujemy również szalunki tracone i nie tylko.

Porównanie kanałów prostokątnych, okrągłych i Squoval®

Nowe kanały Squoval®

Kanały SQ100 Squoval®

Konstrukcje panelowe

Stosując konstrukcję panelową obudowy centrali wentylacyjnej, jesteśmy w stanie wyprodukować samonośne kanały panelowe bez dodatkowych usztywnień lub konstrukcji stalowych o praktycznie nieograniczonym przekroju i dla wysokich ciśnień/podciśnień w kanale.

Konstrukcje panelowe

Klasy szczelności

Jesteśmy w stanie spełnić najwyższe standardy przemysłowe. Nasze standardowe kanały spełniają wymagania klasy C. Wielokrotnie wykonaliśmy kanały spełniające standardy wyższych klas (nawet jeszcze tych niesklasyfikowanych).

Klasy szczelności kanałów wentylacyjnych

Skip to content